Taštičkové matrace – dokonalý odpočinek

Při výběru nové matrace jsme doslova zahlcení množstvím informací, složitých popisů a nicneříkajících recenzí. Matraci si nepořizujeme každý den. Naopak, nákup kvalitní matrace je investice do následujících 7 až 10 let, možná i více.

 

INOVACE PRO DOKONALÝ ODPOČINEK

Původní pružinové matrace měly své nedostatky, přesto je systém pružin velmi efektivní a variabilní. Pro tělo tvoří výbornou oporu.

Jak tedy zachovat výhody pružinek a zároveň odstranit nežádoucí vlastnosti matrace?

Pružiny taštičkových matrací již nejsou propojené. Každá pružina je ve vlastní látkové taštičce. Propojené jsou vzájemně taštičky, nikoliv pružinky. Každá pružinka tak může reagovat na změny tlaku samostatně. Tato inovace výrazně zvýšila bodovou elasticitu matrace. Právě to dělá z taštičkových matrací nejlepší volbu pro matrace zdravotní a ortopedické. Tato technologie eliminuje kinetické následky vrtění a otáčení partnera na lůžku. Taštičkové matrace mohou být tedy bez obav použity i jako partnerské.

Standardní taštičkové matrace mají hustotu 256 ks/m².  V samotném jádru matrace jsou různé hustoty kapsiček využívány pro efektivní zónování matrace

Mohou však mít i mnohem vyšší hustotu. Tyto jsou označovány jako multi-pocket a micro-pocked taštičkové matrace. Čím vyšší počet pružinek a taštiček, tím vyšší pracnost výroby, tím vyšší spotřeba materiálů a tím  samozřejmě vyšší cena. 

Tento fakt by mohl být chápán jako nevýhoda. Je to však cena za kvalitu a významný přínos pro zdravý spánek. 

Nespornou výhodou pružinových i taštičkových matrací je vzdušnost a prodyšnost. To je dáno jak volným prostorem v oblasti pružin, tak jejich pohybem při používání. V matracích tohoto typu se nedrží vlhkost a s vlhkostí spjaté plísně, bakterie a roztoči ani při uložení na pevné desce.

Jsou tak i bez antibakteriálních materiálů přirozeně hygienické a tím i vysoce trvanlivé. Taštičkové matrace jsou volbou číslo jedna pro ubytovny a hotely.

 

Nevýhody taštičkových matrací

Jedinou nevýhodou taštičkových matrací se jeví jejich vyšší hmotnost a nevhodnost pro uložení na polohovací rošt. 

Tyto nevýhody jsou ale velmi relativní. Vyšší hmotnost je sice nepříjemná při manipulaci s matrací, výhodu však představuje v pevnost a stabilitě. Taková matrace se po matraci neposouvá, ani při absenci bočnic postele.

Pevný rošt je samozřejmě ekonomičtější variantou než rošt pevný, natož polohovací.

 

TAŠTIČKOVÉ MATRACE JSOU VOLBOU ČÍSLO 1

Taštičkové matrace jsou nejprodávanější matrace na trhu. Objektivní zhodnocením výhod i nevýhod musíme konstatovat, že již víme proč.

Mají výborné ortopedické vlastnosti a vysokou bodovou elasticitu, mají vysokou nosnost a dlouhou životnost. Spánkový komfort zvyšuje možnost zónování a možnost oboustranného použití. Díky své prodyšnosti tvoří nejhygieničtější verzi matrace bez jakýchkoli jiných nadstandardních technologických úprav.

Taštičkové matrace jsou bezesporu nejlepší volbou pro zdravý spánek a zdravý odpočinek.

 

Vyberte si z našich matracípostelí nebo dřevěných lehátek.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.