Pružinové matrace včera, dnes a zítra

Možná se vám zdá systém pružin povědomý a vůbec se ke vzpomínce na staré pružinové matrace nevážou pozitivní informace. To, co platilo dříve, je dnes v této kategorii matrací už zcela jinak.

Pružinové matrace dříve skřípaly, vrzaly a povrch matrace narušovaly jednotlivé pružiny, které nepříjemně tlačily.

 

HISTORICKÉ PRUŽINOVÉ MATRACE

Pružinové nebo také bonellové matrace byly vyrobené z tenčích ocelových drátů. Spirály pružin byly mezi sebou vzájemně spojené, aby byla dosažena forma, celistvost matrace a stejnoměrné rozložení tlaku při spánku.

Stále platí, že tyto matrace jsou velmi vzdušné, mají vysokou životnost a dobrou schopnost přizpůsobit se tělu člověka.

Nevýhodou pružinových matrací byla nižší nosnost, nižší komfort spánku. Pohyb jednoho spáče vyvolával sériovou reakci propojených pružin a rušil tak partnera ze spánku.

 

DNEŠNÍ PRUŽINOVÉ MATRACE

Klasické pružinové matrace se stále těší velké oblibě hlavně kvůli jednoduchosti a dostupnosti. Co se tedy změnilo? Pružiny jsou lépe fixované k podkladu, navzájem však propojené nejsou.

Větší důraz je kladen na volbu dalších materiálů. Skvělým doplňkem pro tento typ matrací je kokosové vlákno, které zajišťuje stabilitu, tuhost matrace a zároveň zajišťuje vysokou vzdušnost a tím i vysokou životnost matrace.

Pro opravdu vysokou kvalitu spánku volíme pro svrchní vrstvu matrace moderní materiály, kvalitní PUR pěnu nebo studenou pěnu.

Pružinové matrace patří nejen pro vyznavače autentického retro stylu, ale i pro osoby, kteří preferují jednoduchost, dostupnost a pohodlí v jednom.

 

BUDOUCNOST PRUŽINOVÝCH MATRACÍ

Moderní technologie posunuly systémy pružinových matrací do vyšší třídy kvality. Stále však představují punc tradice. Pružinové matrace nyní nahrazují složitější systémy taštičkových matrací. Jejich technologie jim dává řadu nových výhod a bonusů. Jde však o složitější proces výroby, materiálově i technologicky, proto je cena taštičkových matrací vyšší.

 

CO VŠAK ZŮSTÁVÁ NEPOPIRATELNOU VÝHODOU PRUŽINOVÝCH MATRACÍ?

  • Cenová dostupnost
  • Autentický prvek interiérů v retro stylu
  • Vysoká životnost Tvarová stálost
  • Možnost umístění matrace na pevnou desku
  • Maximální vzdušnost a hygieničnost lůžka

Vyberte si z našich matracípostelí nebo dřevěných lehátek.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.