Filosofie Šlofika

Mnohé z vás (nás tedy určitě) tento rok potkala řada zásadních změn hlavně v každodenním pracovním režimu. Izolace, práce na dálku, kombinace pracovních a domácích povinností a všechny změny s tímto spojené se na nás tak podepisují, že si čím dál víc vážíme času, který trávíme spánkem nebo krátkým odpočinkem. Vždy, kdy se potřebujeme vyspat nebo dát si dvacet po náročném dni, oceníme pohodlí dobré matrace nebo kanape.

Ve chvílí, kdy se z našeho bydliště stane rovněž odpočívárna i pracovna, kde musíme v omezeném prostoru udržovat rovnováhu mezi těmi dvěma aktivitami, potřebujeme si z našeho domu či bytu vybudovat útulné hnízdo, které bude jen naše a přitom bude plnit veškeré potřeby nové doby. Zkrátka, v takové situaci je třeba se šetřit, vyprázdnit hlavu a dát si šlofíka.

Naší vizí jako prodejce kvalitních matrací, postelí a ložnicového nábytku, je vypátrat ty nejlepší z místních výrobců a řemeslníků, a společně s nimi navrhnout kvalitní nábytek do vaší ložnice, který vám poskytne veškeré pohodlí, po kterém toužíte. Rozhodli jsme se totiž oslovit pouze regionální, rodinné výrobce, a s nimi sjednat originální matrace a postele za férové ceny. K tomu jsme pak měli jisté důvody: krize nás naučila něco o udržitelnosti zdrojů, výroby a zásobování, o významu lidských vztahů a místních zdrojů, tak jsme se vsadili na manuální práci, ekologické standardy, poctivost, upřímnost a na vzájemný přínos. Nevěříme tedy, že mít originální kus nábytku znamená zaplatit obchodníkovi nehoráznou částku, ani že jedinou alternativou jsou velké (často nadnárodní) řetězce nábytku, kde je výběr pouze zdánlivý.

Naopak nevěříme, že k volbě dobré matrace nebo postele je třeba mít v nabídce 150 modelů popsaných v nic neříkajících, opakujících se větách: navržené modely totiž vycházejí z potřeb všech druhů spáčů, dovedou uspokojit i ty nejnáročnější a jejich počet a rozmanitost odpovídají širokému spektru zájemců. Veškeré fotografie výrobků jsou pořízeny námi: pro větší transparentnost a ukázku poctivé řemeslnické práce jsme se rozhodli jako jedni z mála vám ukázat průřezy matrací, jen abyste věděli, co přesně kupujete.

Vítejte tedy na našich stránkách, a doufejme, že u nás najdete ty pravé kusy, které z vaší ložnice udělají příjemný koutek vhodný pro odpočinek, který si zasloužíte. A nezapomínejte si sem a tam dát šlofíka! 

 

Vyberte si z našich matrací, postelí nebo dřevěných lehátek.